poniedziałek, 21 maja 2012

NAUKOWY KREACJONIZM

Polecam cykl 3 prezentacji poświęconych kreacjonizmowi z punktu widzenia nauki.
"Ewolucjonizm jest bajką dla dorosłych. Ta teoria w żadnym stopniu nie pomogła w rozwoju nauki. Jest bezużyteczna." 
Dr Louis Bounoure, dyrektor ds. Badań w Narodowym Centrum Badań Naukowych we Francji.

Naukowy kreacjonizm a geologiczny zapis skamielin, część 1

Naukowy kreacjonizm a geologiczny zapis skamielin, część 2

Naukowy kreacjonizm a geologiczny zapis skamielin, część 3

środa, 16 maja 2012

PRĄDY MORSKIE

Niewiele osób wie, że Biblia zawiera wzmiankę o prądach morskich [oceanicznych ścieżkach]. To właśnie Psalm 8 przyczynił się do odkrycia przez żeglarzy prądów morskich - oceanicznych rzek.

Poniżej fragment Psalmu 8, w którym autor dał wyraz swojemu zachwytowi nad Bożym stworzeniem i miejscem człowieka w odwiecznym Bożym planie:
"Widzę bowiem Twe niebo, dzieło palców Twoich, księżyc i gwiazdy, które utwierdziłeś — czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, albo syn człowieczy, że zważasz na niego. Uczyniłeś go niewiele mniejszym od niebian, uwieńczyłeś go chwałą i dostojeństwem. Uczyniłeś go władcą nad dziełami rąk Twoich, wszystko poddałeś pod jego stopy, owce i bydło wszelakie, a także zwierzęta polne, ptactwo niebieskie i ryby morskie, które ciągną ścieżkami mórz. Jahwe, nasz Panie, jak potężne jest Twe imię na całej ziemi!"
Psalm 8:3-9

niedziela, 6 maja 2012

POLECAM

Zachęcam do wysłuchania reportażu radiowego "Adwokat ulicy". Reportaż dostępny po kliknięciu TUTAJ [34 minuty i 50 sekund]. Dla tych, którzy są wzrokowcami dostępny jest pełny tekst reportażu TUTAJ.

środa, 2 maja 2012

KARTKA Z PODRÓŻY

Korzystając z wolnego dnia byłem w Lesznie na konferencji i po drodze wypatrzyłem piękne wiatraki [fotografia poniżej].

W 1797 roku w okolicach Leszna znajdowało się ponad 80 wiatraków.
Obecnie w Osiecznej znajdują się trzy zabytkowe wiatraki, najstarszy z nich pochodzi z 1763 roku, a pozostałe zbudowano w XIX wieku.
W przeszłości wiatraki stanowiły łącznik pomiędzy polem [łanami zbóż] a stołem [chleb], czyli służyły do mielenia ziaren i uzyskiwania różnych rodzajów mąki.