Blog o przyrodniczych (i nie tylko) inicjatywach podejmowanych w szkole oraz różnych innych sprawach ważnych i wartych uwagi z mojego punktu widzenia.
piątek, 28 maja 2010
O dinozaurach...
Polecam książkę Aleksandra Barańskiego pt. "Czy istniały dinozaury? Czyli kreacjonizm biblijny dla początkujących". Nasza edukacja jest zdominowana (skażona?) przez teorię ewolucji (zwracam uwagę na słowo teoria). Warto zapoznać się z alternatywnym poglądem, który prezentują kreacjoniści.
Dla osób zainteresowanych kreacjonizmem polecam wykłady Dr Kenta Hovinda dostępne online na stronie: http://www.drdino.pl/Multimedia.html.
Istnieje również ciekawa strona Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego: http://www.creationism.org.pl/
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Witam!
OdpowiedzUsuńTrafiam dość przypadkowo na Pański blog. Nie chcę komentować Pana poglądów, chciałabym tylko zwrócić uwagę na stwierdzenie "to tylko teoria". Otoż, teoria naukowa jest "weryfikowalnym opisem pewnego fragmentu rzeczywistości", definicja wzięta z książki "Pedagogika ogólna" T. Hejnickiej-Bezwińskiej. Uważam, że książka ta jest niezbędna (acz niełatwa) każdemu pedagogowi.
Z poważaniem
Natalia (również geograf a także pedagog)
Wg definicji słownika języka polskiego teoria to także teza jeszcze nieudowodniona lub nieznajdująca potwierdzenia w praktyce i w tym kontekście użyłem tego słowa. Pozdrawiam
UsuńW biologii nie stosuje się słowa "teoria" w kontekście w jakim go Pan przytoczył, więc argument ten jest mocno nietrafiony.
OdpowiedzUsuńChyba nie da się stosować słowa "teoria" w innym kontekście niż stanowi jego definicja. Zresztą mniejsza o słowo "teoria", najważniejsza jest kwestia samej ewolucji i przyjętego powszechnie w edukacji ewolucyjnego światopoglądu, który ja zdecydowanie odrzucam.
UsuńSłowa miewają kilka definicji (a tak jest w tym przypadku, co Pan uparcie próbuje zanegować).
OdpowiedzUsuń